zadanie 3

Pora najwyższa na zadanie trzecie.

Wiecie co to są lepieje?
Jeżeli nie, to zapytajcie Panią (albo Pana) od polskiego. A gdyby w pierwszej chwili nie skojarzyła, powiedzcie, że to dotyczy trochę Pani Wisławy Szymborskiej. Wtedy na pewno wszystko stanie się jasne i dowiecie się przy okazji wielu ciekawych rzeczy o sławnej poetce.

Gdyby się okazało, że Pani (albo Pan) jest na przykład chora (chory), czego im oczywiście nie życzymy, będziecie musieli zapytać Wujka Googla (albo innego dorosłego), ponieważ…

...dzisiaj Waszym zadaniem jest ułożenie 4 lepiejów poświęconych odpadom należącym do grup kolorów-patronów zadań, czyli papierowi, szkłu, metalom i tworzywom sztucznym oraz bioodpadom.

Gotowe zestawy lepiejów wpisane w treści maila (nie jako załączniki) przyślijcie na adres piastow2019@grygminne.pl do 21.11 do godziny 21:59 (prac przesłanych po tym terminie nie przyjmiemy).

Wasze prace oceni Komisja Konkursowa. Osoba, która zdobędzie najwięcej głosów otrzyma 10 punktów, kolejna 9 punktów, aż do 2 punktów. Pozostali uczestnicy, których lepieje wezmą udział w głosowaniu dostaną po 1 punkcie. O wynikach poinformujemy Uczestników mailowo 6 grudnia 2019 roku.

Trzy, dwa, jeden, zero…. lepiejowania start!

Organizatorzy

P.S. Jednego lepieja ułożyliśmy sami. Oto on: „Lepiej ganiać z kijem muszkę, niż wyrzucić w lesie puszkę.” ; )