Przysłowie mówi, że człowiek uczy się całe życie.
Zgadzamy się z tym powiedzeniem, bo jesteśmy pewni, że dzieci i młodzież uczą się nie tylko w szkole i na zajęciach pozalekcyjnych.
Często zadajemy sobie jednak pytanie: "czego człowiek się uczy?".
Czy spędzając czas przy komputerze lub smartfonie (bo to jego naturalne środowisko) młody człowiek chłonie dobre wzorce i przyswaja wartościowe, potrzebne dla siebie i innych informacje?

GryGminne.pl nastawione są na przekazywanie wiedzy i kształtowanie postaw. Pracujemy przede wszystkim dla gmin i z tego powodu koncentrujemy się na tematach istotnych dla lokalnych społeczności.

Organizując konkurs internetowy dotyczący zwalczania smogu przekazujemy wiedzę na temat przyczyn i skutków zjawiska. Powodujemy, że uczestnicy zapoznają się z podstawowymi informacjami dotyczącymi niskiej emisji i używają ich w celu rozwiązania zadań. Namawiając do wypowiedzi na temat długofalowych skutków zanieczyszczenia powietrza, skłaniamy do refleksji. Ogłaszając zadania wymagające użycia różnych umiejętności i form ekspresji uruchamiamy kreatywność. Treści przekazywane w takich warunkach są zapamiętywane łatwiej i na dłużej.

Podobnie działają konkursy dedykowane innym tematom.
Gra dotycząca recyklingu i sortowania odpadów, skutecznie uczy jak i dlaczego postępować ze śmieciami.
Konkurs poświęcony patronowi szkoły, lub innej postaci historycznej pokazuje prawdziwych ludzi, wyznawane przez nich wartości i zachęca do naśladowania pozytywnych zachowań.

Bardzo istotny dla efektu edukacyjnego jest czas trwania konkursu internetowego. Mniej intensywne, ale rozłożone na kilka tygodni zajmowanie się tematem powoduje, że udział w grze i jej tematyka są dłużej pamiętane.

Atutem naszych gier jest również fakt, że uczą one także dorosłych. Skłaniają do przypomnienia tematyki konkursu nauczycielom wspierającym uczestniczących w grze uczniów. Przybliżają problematykę rodzicom pomagającym (czasami widać po pracach jak intensywnie ;)) rozwiązać zadania. Angażują rodziny, sąsiadów i ich znajomych biorących udział w głosowaniach internetowych.
Oddziaływanie konkursów jest widoczne również po ich zakończeniu, kiedy to młodzi uczestnicy, często z zapałem neofity, nakłaniają otoczenie do pozytywnych zachowań.

 

INACZEJ NIŻ W SZKOLE

SAMODZIELNIE

KREATYWNIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.