Zabawa

Staramy się, żeby konkursy internetowe, które organizujemy nie były nudne i sztampowe.

Przede wszystkim namawiamy naszych klientów do wyboru spośród proponowanych zadań takich, z jakimi młodzi ludzie nie spotkają się w szkole.

Polecenia wymagające nietypowej aktywności mają podwójnie pozytywne działanie.
Po pierwsze wybijając z rutyny, budzą w młodych ludziach ciekawość i pozwalają próbować sił w nieznanych sobie obszarach.
Po drugie dają rzadką możliwość wykorzystania talentów i umiejętności, które nie znajdują uznania w szkole, ponieważ nie są oceniane i doceniane przez oficjalny system edukacyjny.

Przykładem zadania dobrze obrazującego opisane działanie jest przygotowanie mema dotyczącego wybranego zagadnienia zawartego w tematyce konkursu.
Uczniowie nie spotykają się z podobnymi poleceniami na zajęciach szkolnych, co czyni zadanie interesującym. Z drugiej strony zadanie umożliwia wypowiedzenie się w popularnej w Internecie formie. Dla części uczestników jest to pole do pokazania swej biegłości w zwartej i podlegającej zwyczajowym regułom formie. Dla innych, nie zajmujących się tworzeniem memów, jest to szansa na sprawdzenie się w czymś nowym.
Zadanie to umożliwia jednocześnie uczestnikom publiczną prezentację własnego charakteru i stosunku do świata. W przypadku oceny rozwiązań w formie głosowania internetowego uczestnicy otrzymują dodatkowo, wyrażoną w liczbie zdobytych głosów, informację zwrotną na temat odbioru swej wypowiedzi. Przy tym ważne jest, że w trakcie konkursu uczestnik ukryty za nickiem i awatarem nie mierzy się z oceną informacji zwrotnej przez kolegów.

Podobne działanie mają zadania kreatywne (np. budowa EkoPotwora z odpadów), wymagające umiejętności (np. nakręcenie krótkiego filmu) czy też twórcze (skomponowanie piosenki / ułożenie słów piosenki do wskazanej znanej melodii).

Nasze gry zawierają element konkurencji i współzawodnictwa. Uczestnicy wykonują polecenia pamiętając, że otrzymają za nie punkty. A liczba zdobytych punktów przekłada się na pozycję na liście rankingowej i szansę na zdobycie nagrody.

NIETYPOWE ZADANIA

KREATYWNE ROZWIĄZANIA

KONKURENCJA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.